O klubu

1950. godine osnovan je Gradski športski nogometni klub Koprivnica, da bi 1953.g. dobio na korištenje prostor današnjeg Gradskog stadiona od privatne osobe. To pravo zadržao je i danas. Klub se kratko zvao NK Podravka i NK Željezničar jer su većinom radnici željeznice radili na izgradnji igrališta, da bi sredinom 1970ih dobio ime NK Lokomotiva. 1998. godine klub je preimenovan u NK Koprivnica, da bi se 2019.g. spajanjem s NK Tehnikom zvao NK Tehnika-Koprivnica.

NK Tehnika je osnovana 1978.g. angažmanom zagrebačke građevinske tvrtke Tehnika d.d. koja je izvodila većinu građevinskih radova na širem koprivničkom području. Klub je 1980ih ubrzano rastao i natjecao se u međuopćinskoj ligi te je imao Školu nogometa.

U 1990tima, NK Tehnika postaje stabilan županijski prvoligaš, dok u 2000tima klub ostvaruje solidne rezultate uz razvoj mnogih koprivničkih nogometaša. U 2011.g. reorganizacijom 1. ŽNL, klub ispada u 2. ŽNL te se nakon dugih 7 godina vraća u prvoligaško društvo 2018.g. Nakon godine provedene u 1. ŽNL, gdje osvaja 6. mjesto što je najveći uspjeh od osnutka Saveza, odlukom Skupštine dolazi do spajanja sa NK Koprivnica te klub nosi ime NK Tehnika-Koprivnica.