Salajec uoči Ferdinandovca: Nema favorita, bit će tvrdo i borbeno

Salajec uoči Ferdinandovca: Nema favorita, bit će tvrdo i borbeno

Josip Salajec, krilni napadač Tehnike-Koprivnice, dugo je izbivao s nogometnih terena. Nekoliko mjeseci mučila ga je neugodna ozljeda, no sad je napokon zdrav.

- Ozljeda je bila čudna, isprva smo ciljali na puknuće ligamenta jer je bilo bolno, ali se ispostavilo da je došlo do deformacije stopala koja se odvijala postepeno. Zapravo ni sami liječnici nisu bili sigurni o čemu se radi, pa je zbog toga oporavak trajao malo duže. Ozlijedio sam se zapravo dva puta, ali smo prvi put htjeli ubrzati oporavak i na kraju smo pretjerali jer dijagnoza nije bila dobra, a tad je došlo do novih problema – objasnio je Josip.

Njegova je povratnička utakmica bila prošle subote u Suhopolju, gdje je zaigrao od 55. minute umjesto Lovkovića te u 90. postigao drugi pogodak kojim je naša momčad potvrdila pobjedu. Kakav je osjećaj vratiti se uz gol?
Najviše sam bio sretan kada sam krenuo trenirati s ekipom. Atmosfera u svlačionici je odlična i svatko od nas je spreman 'poginuti' na terenu. Ovakav povratak nisam ni očekivao. Pošto ekipa tako dobro djeluje mislio sam pomoći koliko god mogu, da li to bilo pet ili 15 minuta, jer nisam u punom pogonu, ali sam uvijek bio na treninzima i individualno trenirao kako ne bih puno toga propustio. Kad sam ušao u igru dobio sam veliku podršku od suigrača i to mi je uvelike diglo samopouzdanje, a kad sam zabio gol i stavio točku na i osjećao sam se fantastično!

Kako si vidio utakmicu u Suhopolju?
Bila je zanimljiva, s dosta prilika s jedne i druge strane, odlična za ono malo ljudi što ju je moglo vidjeti. U prvom poluvremenu smo mogli riješiti utakmicu u našu korist, ali nismo imali dovoljno mirnoće u završnici i propustili smo dosta šansi, da bismo u drugom poluvremenu krenuli još jače jer smo smatrali da smo bolji i da možemo uzeti bodove. Gol Hlevnjaka nam je podigao samopouzdanje te smo nastavili sa stvaranjem prilika, da bi susret završili mojim golom i potvrdili pobjedu.

Kako komentiraš igre momčadi u ovoj sezoni?
U odnosu na prošlu sezonu koju smo dobro odigrali, mislim da smo se ove sezone dobro pripremili i podigli igru za stepenicu više. Tvrd smo orah i svojim radom smo zasluženo u vrhu tablice. Sviđa mi se ova napetost između klubova koji se bore za vrh, a s tim dolazi motiv da budemo što bolji i dajemo svaku utakmicu maksimum kako bismo ostvarili cilj. Sad smo već duže vrijeme zajedno kao ekipa i gradimo igru na temelju prijateljstva.

U četvrtak na domaćem terenu igramo derbi s vodećim Ferdinandovcem. Kakva su očekivanja od te utakmice?
S Ferdinandovcem imamo dugi niz godina međusobne oglede. Ta utakmica je uvijek zanimljiva jer nema favorita. Poznaju oni nas, ali i mi dobro poznajemo njih te očekujemo jednu tvrdu, borbenu utakmicu, kao što je bila svaka do sad. Nisu oni slučajno u vrhu tablice, ali mi se nikad ne predajemo te na našem terenu uvijek želimo izvući maksimum – poručio je Josip Salajec.

Utakmica 28. kola Četvrte NL 'Bjelovar-Koprivnica-Virovitica' između Tehnike-Koprivnice i Ferdinandovca igra se u četvrtak, 3. lipnja s početkom u 17.30 sati na terenu s umjetnom travom Gradskog stadiona 'Ivan Kušek – Apaš' u Koprivnici. Gledateljima ulaz nije dozvoljen, a sudit će Dinko Cafuta.