Tehnika-Koprivnica u uzbudljivom derbiju bolja od Ferdinandovca

Tehnika-Koprivnica u uzbudljivom derbiju bolja od Ferdinandovca

Danas je u Koprivnici odigrana prvenstvena utakmica 28. kola Četvrte nogometne lige 'Bjelovar-Koprivnica-Virovitica' u kojoj je Tehnika-Koprivnica ugostila vodeći Ferdinandovac. Derbi je odigran na terenu s umjetnom travom koprivničkog stadiona i opravdao je očekivanja. Palo je pet pogodaka, bilo je još dobrih prilika i lijepih akcija, kao i obrana vratara.

Gosti su došli u vodstvo pogotkom Siniše Đipala koji je dan ranije u Velikoj Gorici igrao 'Utakmicu života'. Nakon toga je naša momčad zaigrala odlučnije u napadu te je ubrzo stigla do izjednačenja. Ubacio je Marko Radotović, a glavom iz blizine pogodio Filip Lovković. U završnim trenucima prvog dijela uslijedio je preokret. Branič Dominik Sabol probio se kroz sredinu terena i tukao s ruba kaznenog prostora te pogodio Peršićevu mrežu za 2:1.

U nastavku je Ferdinandovac sve bacio u napad i ostavio puno prostora iza svoje obrane. Iskoristila je to naša momčad u 52. minuti kad je Domagoj Hlevnjak povukao kontru i ostavio loptu Stjepanu Koreniki koji je s 15-ak metara ljevicom precizno pogodio donji desni kut. Do kraja je Ferdinandovac uspio smanjiti rezultat, za konačnih 3:2 strijelac je bio Jurica Karan u 86. minuti.

Nakon ove pobjede naša je momčad ostala na trećem mjestu s 48 osvojenih bodova. Ferdinandovac je pao na drugu poziciju sa 61 bodom, a vodstvo je preuzela Bilogora '91 koja ima bod više.

U sljedećem kolu naša momčad je slobodna, dok u posljednjem kolu gostuje u Daruvaru.

TEHNIKA-KOPRIVNICA – FERDINANDOVAC 3:2 (2:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion, teren s umjetnom travom. Sudac: Dinko Cafuta (Virovitica).

TEHNIKA-KOPRIVNICA: Kirin, Sabol, Maurović, Dodlek, Azenić, Lovković (od 82. Lončarić), Šantek (od 32. Harambaša), Ernečić, Hlevnjak (od 62. Salajec), Korenika (od 73. Kuzminski), Radotović (od 90. Golubić). TRENER: Ivan Vrban.

FERDINANDOVAC: Peršić, Bošnjak (od 56. Kušenić), Kožar (od 66. Stankir), Begović, Fuček (od 56. Radmilović), Karlovčan, Đipalo, J. Karan, Turković, Jasenko, Križanović (od 59. Zvonar). TRENER: Mladen Karan.

STRIJELCI: 0:1 Đipalo (20), 1:1 Lovković (26), 2:1 Sabol (42), 3:1 Korenika (52), 3:2 Karan (86).